Продукція > TDK > NTCG164QH105JT1
NTCG164QH105JT1
NTCG164QH105JT1 TDK
tpd_commercial_ntc-thermistor_ntcg_en.pdf
Виробник: TDK
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 0603 1000Kohm 5% Thermistor
на замовлення 2963 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 34
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - NTCG164QH105JT1 - NTC-THERMISTOR, 1M, 0603, tariffCode: 85334090, Thermistormontage: Oberflächenmontage, rohsCompliant: YES, Thermistor: Chip, Bauform - Thermistor: 0603 [Metrisch 1608], hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Fühlerdurchmesser: -, Qualifikation: -, isCanonical: Y, Widerstand (25°C): 1Mohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Thermische Zeitkonstante (in Luft): -, Anschlusslänge: -, NTC-Montage: Oberflächenmontage, euEccn: NLR, B-Konstante: 4750K, Toleranz B-Konstante: ±3%, NTC-Gehäusegröße: 0603 [Metrisch 1608], Produktpalette: NTCG Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Widerstandstoleranz (25°C): ±5%, Fühlermaterial: -, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (05-Nov-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NTCG164QH105JT1 NTCG164QH105JT1 Виробник : TDK tpd_commercial_ntc-thermistor_ntcg_en.pdf Description: THERMISTOR NTC 1MOHM 4661K 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
B25/50: 4661K
B25/85: 4750K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 1M
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 100 mW
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 29
tariffCode: 85334090
Thermistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: YES
Thermistor: Chip
Bauform - Thermistor: 0603 [Metrisch 1608]
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: -
isCanonical: Y
Widerstand (25°C): 1Mohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Thermische Zeitkonstante (in Luft): -
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Oberflächenmontage
euEccn: NLR
B-Konstante: 4750K
Toleranz B-Konstante: ±3%
NTC-Gehäusegröße: 0603 [Metrisch 1608]
Produktpalette: NTCG Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Widerstandstoleranz (25°C): ±5%
Fühlermaterial: -
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (05-Nov-2025)
на замовлення 70 шт:
tariffCode: 85334090
rohsCompliant: YES
Thermistor: Chip
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: -
isCanonical: N
Widerstand (25°C): 1Mohm
usEccn: EAR99
Anschlusslänge: -
euEccn: NLR
B-Konstante: 4750K
Toleranz B-Konstante: ±3%
Produktpalette: NTCG Series
Fühlermaterial: -
SVHC: No SVHC (05-Nov-2025)
на замовлення 70 шт:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 1M
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 100 mW