NTN-5K-2380
NTN-5K-2380 MEAN WELL USA Inc.
NTN-5K.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: I/P +380V16A
Packaging: Box
Voltage - Output: 230VAC
Voltage - Input: 380VDC
AC Outlets: Hardwire
Type: Inverter, UPS
Size: 18.11" L x 8.31" W x 3.29" H (460mm x 211mm x 84mm)
Connector - AC Output: None (Hardwire)
Connector - Voltage Input: Terminals
Region Utilized: International
Remote Capability: Yes
Power - Output Continuous: 5000 W
Power - Output Surge: 10000 W
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NTN-5K-2380 - DC/AC-Wandler, ITE, Haushalt & Eisenbahn, 380 VDC, 1 Steckdose(n), 230 VAC, 5 W, NTN-5K Series, tariffCode: 85044085, rohsCompliant: YES, Höhe: 83.5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Breite: 211mm, usEccn: EAR99, Ausgangsspannung: 230VAC, Eingangsspannung, max.: 380VDC, euEccn: NLR, Länge: 460mm, Anzahl der Steckdosen: 1Steckdose(n), Produktpalette: NTN-5K Series, productTraceability: No, Ausgangsleistung: 5W, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Haushalt & Eisenbahn, Ausgangsleistung, max.: 5W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NTN-5K-2380 NTN-5K-2380 Виробник : MEAN WELL 4330576.pdf Description: MEAN WELL - NTN-5K-2380 - DC/AC-Wandler, ITE, Haushalt & Eisenbahn, 380 VDC, 1 Steckdose(n), 230 VAC, 5 W, NTN-5K Series
tariffCode: 85044085
rohsCompliant: YES
Höhe: 83.5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Breite: 211mm
usEccn: EAR99
Ausgangsspannung: 230VAC
Eingangsspannung, max.: 380VDC
euEccn: NLR
Länge: 460mm
Anzahl der Steckdosen: 1Steckdose(n)
Produktpalette: NTN-5K Series
productTraceability: No
Ausgangsleistung: 5W
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Haushalt & Eisenbahn
Ausgangsleistung, max.: 5W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
Кількість Ціна
NTN-5K-2380 NTN-5K-2380 Виробник : Mean-Well USA, Inc. ntn-5k-spec.pdf DC to AC Inverter 380VDC-IN 230VAC 5000W True Sine Wave
товару немає в наявності
NTN-5K-2380 Виробник : MEAN WELL NTN-5K-spec.pdf DC/AC, 5000W, Вхід: 280-430 VDC, вихід 220 VAC, -30...+70 C, with UPS and AC Charger 11.3A Група товару: DC-AC інвертори з правильною (чистою) синусоїдою Од. вим: шт
товару немає в наявності
NTN-5K-2380 Виробник : MEAN WELL NTN-5K-spec.pdf DC/AC, 5000W, Вхід: 280-430 VDC, вихід 220 VAC, -30...+70 C, with UPS and AC Charger 11.3A Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
NTN-5K-2380 NTN-5K-2380 Виробник : MEAN WELL NTN-5K.pdf Power Inverters 5000W 380Vdc In 16A 230VAC out W/MODBus protocol, AC Charger/UPS
Description: Converter: DC/AC; 5000W; Uout: 230VAC; 280÷430VDC; 460x211x83.5mm
Operating temperature: -30...70°C
Application: photovoltaics
Converter features: pure sinusoid
Kind of input connector: screw terminals
Body dimensions: 460x211x83.5mm
Distortion of sinusoidal waveform: ≤3%
Supply voltage: 280...430V DC
Efficiency: 94.5%
Output voltage: 230V AC
Output power: 5kW
Output power peak: 7500W