Продукція > MEAN WELL > NTS-400P-248
NTS-400P-248
  • NTS-400P-248
  • NTS-400P-248
NTS-400P-248 MEAN WELL
NTS-400P.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Car Converters
Description: Converter: DC/AC; 400W; Uout: 230VAC; 40÷66VDC; 186x100.5x32mm
Supply voltage: 40...66V DC
Converter features: pure sinusoid
Application: universal
Body dimensions: 186x100.5x32mm
Input current: 10A
Rechargeable battery voltage: 48V
Efficiency: 93%
Output voltage: 230V AC
Output power: 400W
Output power peak: 800W
Kind of output connector: AC sockets 230V
Type of converter: DC/AC
на замовлення 80 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NTS-400P-248 - DC/AC-Wandler, ITE, 48 V, 1 Steckdose(n), 230 VAC, 250 W, NTS-400P Series, tariffCode: 85044083, rohsCompliant: YES, Höhe: 32mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Breite: 100.5mm, usEccn: EAR99, Ausgangsspannung: 230VAC, Eingangsspannung, max.: 48V, euEccn: NLR, Länge: 186mm, Anzahl der Steckdosen: 1Steckdose(n), Produktpalette: NTS-400P Series, productTraceability: No, Ausgangsleistung: 250W, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 250W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NTS-400P-248 NTS-400P-248 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=NTS-400P Description: INVERTER 400W
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 230VAC
Voltage - Input: 48VDC
Type: Inverter
Size: 7.32" L x 3.96" W x 1.26" H (186mm x 100.5mm x 32mm)
Remote Capability: Yes
Power - Output Continuous: 400 W
Power - Output Surge: 800 W
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Packaging: Box
Voltage - Output: 230VAC
Voltage - Input: 48VDC
Type: Inverter
Remote Capability: Yes
Power - Output Surge: 800 W
на замовлення 2 шт:
NTS-400P-248 NTS-400P-248 Виробник : MEAN WELL 3212139.pdf Description: MEAN WELL - NTS-400P-248 - DC/AC-Wandler, ITE, 48 V, 1 Steckdose(n), 230 VAC, 250 W, NTS-400P Series
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Höhe: 32mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Breite: 100.5mm
usEccn: EAR99
Ausgangsspannung: 230VAC
Eingangsspannung, max.: 48V
euEccn: NLR
Länge: 186mm
Anzahl der Steckdosen: 1Steckdose(n)
Produktpalette: NTS-400P Series
productTraceability: No
Ausgangsleistung: 250W
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 250W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 9 шт:
NTS-400P-248 Виробник : Mean-Well USA, Inc. search.aspx?prod=NTS-400P DC to AC Inverter 48VDC-IN 230VAC 400W True Sine Wave
на замовлення 82 шт:
Мінімальне замовлення: 2
NTS-400P-248 NTS-400P-248 Виробник : MEAN WELL NTS-400P-spec.pdf DC/AC, 400W, Вхід: 40...66 VDC, вихід 220 VAC, -20...+70 C, PCB Група товару: DC-AC інвертори з правильною (чистою) синусоїдою Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NTS-400P-248 NTS-400P-248 Виробник : MEAN WELL NTS-400P-spec.pdf DC/AC, 400W, Вхід: 40...66 VDC, вихід 220 VAC, -20...+70 C, PCB Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NTS-400P-248 NTS-400P-248 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NTS-400P Power Inverters 400W 230VAC 48V 10A DC-AC Power Inverter