Продукція > MEAN WELL > NTS-450-248EU
NTS-450-248EU
NTS-450-248EU MEAN WELL
search.aspx?prod=NTS-450
Виробник: MEAN WELL
Power Inverters 450W 230VAC 48V 14A EU Outlet Inverter
на замовлення 13 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NTS-450-248EU - DC/AC-Wandler, ITE, 48 V, 1 Steckdose(n), 230 VAC, 450 W, NTS-450 Series, tariffCode: 85044085, rohsCompliant: YES, Höhe: 55mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Breite: 130mm, usEccn: EAR99, Ausgangsspannung: 230VAC, Eingangsspannung, max.: 48V, euEccn: NLR, Länge: 210mm, Anzahl der Steckdosen: 1Steckdose(n), Produktpalette: NTS-450 Series, productTraceability: No, Ausgangsleistung: 450W, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 450W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NTS-450-248EU NTS-450-248EU Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=NTS-450 Description: INVERTER 450W
Packaging: Box
Voltage - Output: 230VAC
Voltage - Input: 48VDC
AC Outlets: 1
Type: Inverter
Size: 8.27" L x 5.12" W x 2.17" H (210mm x 130mm x 55mm)
Connector - Voltage Input: Terminals
Region Utilized: Europe
Remote Capability: Yes
Part Status: Active
Power - Output Continuous: 450 W
Power - Output Surge: 900 W
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NTS-450-248EU NTS-450-248EU Виробник : MEAN WELL 3212140.pdf Description: MEAN WELL - NTS-450-248EU - DC/AC-Wandler, ITE, 48 V, 1 Steckdose(n), 230 VAC, 450 W, NTS-450 Series
tariffCode: 85044085
rohsCompliant: YES
Höhe: 55mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Breite: 130mm
usEccn: EAR99
Ausgangsspannung: 230VAC
Eingangsspannung, max.: 48V
euEccn: NLR
Länge: 210mm
Anzahl der Steckdosen: 1Steckdose(n)
Produktpalette: NTS-450 Series
productTraceability: No
Ausgangsleistung: 450W
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 450W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 9 шт:
NTS-450-248EU NTS-450-248EU Виробник : Mean-Well USA, Inc. nts450spec.pdf DC to AC Inverter 48VDC-IN 230VAC 450W True Sine Wave
на замовлення 188 шт:
Мінімальне замовлення: 2
NTS-450-248EU NTS-450-248EU Виробник : MEAN WELL NTS-450-spec.pdf DC/AC, 450W, Вхід: 40...66 VDC, вихід 220 VAC, -25...+70 C, EU socket type Група товару: DC-AC інвертори з правильною (чистою) синусоїдою Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NTS-450-248EU NTS-450-248EU Виробник : MEAN WELL NTS-450-spec.pdf DC/AC, 450W, Вхід: 40...66 VDC, вихід 220 VAC, -25...+70 C, EU socket type Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NTS-450-248EU NTS-450-248EU Виробник : MEAN WELL NTS-450-spec.pdf Category: Car Converters
Description: Converter: DC/AC; 450W; Uout: 230VAC; 40÷66VDC; 210x130x55mm; 93%
Supply voltage: 40...66V DC
Type of converter: DC/AC
Converter features: pure sinusoid
Application: universal
Body dimensions: 210x130x55mm
Input current: 14A
Rechargeable battery voltage: 48V
Efficiency: 93%
Output voltage: 230V AC
Output power: 450W
Output power peak: 900W
Kind of output connector: AC sockets 230V