Продукція > ONSEMI > NTTFD018N08LC
NTTFD018N08LC
NTTFD018N08LC onsemi
nttfd018n08lc-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: MOSFET 2N-CH 80V 6A 12WQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 12-PowerWQFN
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 1.7W (Ta), 26W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss): 80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 6A (Ta), 26A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 856pF @ 40V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 18mOhm @ 7.8A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 12.4nC @ 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 44µA
Supplier Device Package: 12-WQFN (3.3x3.3)
на замовлення 108000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET 2N-CH 80V 6A 12WQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 12-PowerWQFN, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 1.7W (Ta), 26W (Tc), Drain to Source Voltage (Vdss): 80V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 6A (Ta), 26A (Tc), Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 856pF @ 40V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 18mOhm @ 7.8A, 10V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 12.4nC @ 10V, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 44µA, Supplier Device Package: 12-WQFN (3.3x3.3).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NTTFD018N08LC NTTFD018N08LC Виробник : onsemi nttfd018n08lc-d.pdf Description: MOSFET 2N-CH 80V 6A 12WQFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 12-PowerWQFN
Mounting Type: Surface Mount
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
NTTFD018N08LC Виробник : ONN nttfd018n08lc-d.pdf
NTTFD018N08LC NTTFD018N08LC Виробник : onsemi NTTFD018N08LC_D-2319413.pdf MOSFETs MOSFET, Power, 80V POWERTRENCH Power Clip Half Bridge Configuration