OWA-60E-54
OWA-60E-54 MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf OWA-60E-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 60W; 54VDC; 1.12A; 90÷264VAC; IP67
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 60W
Output voltage: 54V DC
Output current: 1.12A
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
IP rating: IP67
Body dimensions: 171x63x37.5mm
Manufacturer series: OWA
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...70°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m; 1.5m
Number of outputs: 1
Additional functions: COLD START
Efficiency: 91%
Kind of case: OWA-60
Power consumption without load: <0.15W
Operating modes: constant current; constant voltage
Connectors for the country: Europe
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - OWA-60E-54 - AC/DC-Netzteil, 1 Ausgang, 60.48 W, 54 VDC, 1.12 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: EU, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm, Produktpalette: OWA-60E Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 54VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1.12A, Anwendungen für das Netzteil: -, Ausgangsleistung, max.: 60.48W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
OWA-60E-54 OWA-60E-54 Виробник : Mean-Well USA, Inc. owa60espec.pdf Plug-In Adapter Single-OUT 54V 1.12A 60.48W
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
OWA-60E-54 OWA-60E-54 Виробник : MEAN WELL OWA-60E-spec.pdf Description: MEAN WELL - OWA-60E-54 - AC/DC-Netzteil, 1 Ausgang, 60.48 W, 54 VDC, 1.12 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: EU
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: OWA-60E Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 54VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1.12A
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 60.48W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3 шт:
на замовлення 2 шт:
OWA-60E-54 OWA-60E-54 Виробник : MEAN WELL USA Inc. OWA-60E-spec.pdf Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 60W
товару немає в наявності
OWA-60E-54 OWA-60E-54 Виробник : MEAN WELL OWA-60E-spec.pdf LED Power Supplies 60.48W54V 1.12A IP67 EU AC Plug LED PS