OWA-90E-36
OWA-90E-36 MEAN WELL
2724882.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - OWA-90E-36 - AC/DC-Netzteil, 1 Ausgang, 90 W, 36 VDC, 2.5 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: EU
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: 4-polig, XLR
Produktpalette: OWA-90E Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.5A
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 90W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 14 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - OWA-90E-36 - AC/DC-Netzteil, 1 Ausgang, 90 W, 36 VDC, 2.5 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: EU, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: 4-polig, XLR, Produktpalette: OWA-90E Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.5A, Anwendungen für das Netzteil: -, Ausgangsleistung, max.: 90W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
OWA-90E-36 OWA-90E-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. OWA-90E-spec.pdf Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 90W
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.73" L x 2.48" W x 1.48" H (171.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Voltage - Output: 36V
Output Connector: Power DIN, 4 Pin
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 11.8" (300.00mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 2.5A
Input Connector: CEE 7/7
Region Utilized: Europe
No Load Power Consumption: 150mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 90 W
на замовлення 18 шт:
Кількість Ціна
OWA-90E-36 OWA-90E-36 Виробник : MEAN WELL OWA-90E-SPEC.PDF Desktop AC Adapters 90W 36V 2.5A EU AC Plug LED PS
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; LED; 90W; 36VDC; 2.5A; 90÷264VAC; IP67
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 90W
Output voltage: 36V DC
Output current: 2.5A
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
IP rating: IP67
Body dimensions: 171x63x37.5mm
Manufacturer series: OWA
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...70°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m; 1.5m
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC; COLD START
Efficiency: 91%
Kind of case: PWM-90P
Power consumption without load: <0.15W