P0751.682NLT
P0751.682NLT Pulse Electronics
P0751.682NLT
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 6.8UH 4.4A 44 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 44mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.6A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.215" (5.46mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 4.4 A