P0762.103NLT
P0762.103NLT Pulse Electronics
P0762.103NLT
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 10UH 2A 110 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 110mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.4A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2 A