P2000MTL
P2000MTL Diotec Semiconductor
p2000atl.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Diode Switching 1KV 20A 2-Pin Case P-600 Ammo
на замовлення 823 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 823
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE GEN PURP 1000V 20A P600, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: P-600, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1000 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P2000MTL P2000MTL Виробник : Diotec Semiconductor p2000atl.pdf Description: DIODE GEN PURP 1000V 20A P600
Packaging: Bulk
Package / Case: P600, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: P-600
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1000 V
на замовлення 1000 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
P2000MTL P2000MTL Виробник : Diotec Semiconductor p2000atl.pdf Diode Switching 1KV 20A 2-Pin Case P-600 Ammo
на замовлення 500 шт:
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: P600, Axial
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Supplier Device Package: P-600
на замовлення 475 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 647 шт:
Мінімальне замовлення: 120
P2000MTL P2000MTL Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR p2000atl.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 1kV; 20A; Ammo Pack; Ifsm: 500A; P600; 1.5us
Kind of package: Ammo Pack
Mounting: THT
Case: P600
Type of diode: rectifying
Semiconductor structure: single diode
Reverse recovery time: 1.5µs
Leakage current: 10µA
Max. forward voltage: 1.1V
Load current: 20A
Max. off-state voltage: 1kV
Max. forward impulse current: 0.5kA
Max. load current: 100A
на замовлення 647 шт:
Мінімальне замовлення: 5
P2000MTL P2000MTL Виробник : Diotec Semiconductor p2000atl.pdf Rectifiers Diode, P600, 1000V, 20A
Мінімальне замовлення: 3