P260T-S1AF3CB100K
P260T-S1AF3CB100K TT Electronics/BI
P260_261.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 100K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: 1/4-32
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm)
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
на замовлення 61 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 100K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Packaging: Tray, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 1/4-32, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P260T-S1AF3CB100K P260T-S1AF3CB100K Виробник : BI Technologies / TT Electronics P260_261.pdf Potentiometers 1/2W 100K Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT
на замовлення 226 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
P260T-S1AF3CB100K P260T-S1AF3CB100K Виробник : BI Technologies (TT electronics) p260_261.pdf Res Conductive Plastic POT 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.2mm (12.7 X 16.5 X 36.6mm) Pin Panel Mount/Through Hole Box/Tray