Продукція > NEXPERIA > PBLS2004D,115
PBLS2004D,115
PBLS2004D,115 Nexperia
351pbls2004d.pdf
Виробник: Nexperia
Trans Digital BJT NPN/PNP 50V 0.1A/1A 600mW 6-Pin TSOP T/R Automotive AEC-Q101
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6-TSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74, SOT-457, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP, Power - Max: 600mW, Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, 1A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V, 20V, Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 150mV @ 500µA, 10mA / 280mV @ 100mA, 1A, Current - Collector Cutoff (Max): 1µA, 100nA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 60 @ 5mA, 5V / 220 @ 500mA, 2V, Frequency - Transition: 185MHz, Resistor - Base (R1): 22kOhms, Resistor - Emitter Base (R2): 22kOhms, Supplier Device Package: 6-TSOP, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Power - Max: 600mW
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, 1A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V, 20V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 150mV @ 500µA, 10mA / 280mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA, 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 60 @ 5mA, 5V / 220 @ 500mA, 2V
Frequency - Transition: 185MHz
Resistor - Base (R1): 22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2): 22kOhms
Supplier Device Package: 6-TSOP
Part Status: Active
на замовлення 978 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
PBLS2004D,115 Виробник : NXP Semiconductors PBLS2004D.pdf Trans Digital BJT NPN/PNP 50V 100mA/1A 600mW Automotive 6-Pin TSOP T/R
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 600mW
Frequency - Transition: 185MHz
Resistor - Base (R1): 22kOhms