PBLS4005D-QX
PBLS4005D-QX Nexperia USA Inc.
PBLS4005D.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6-TSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Power - Max: 600mW
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, 700mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V, 40V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA, 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 80 @ 5mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V
Frequency - Transition: 150MHz
Resistor - Base (R1): 47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2): 47kOhms
Supplier Device Package: 6-TSOP
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 250 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6-TSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74, SOT-457, Mounting Type: Surface Mount, Supplier Device Package: 6-TSOP, Transistor Type: 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP, Power - Max: 600mW, Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, 700mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V, 40V, Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A, Current - Collector Cutoff (Max): 1µA, 100nA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 80 @ 5mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V, Frequency - Transition: 150MHz, Resistor - Base (R1): 47kOhms, Resistor - Emitter Base (R2): 47kOhms, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції PBLS4005D-QX
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 600mW
Frequency - Transition: 150MHz
Resistor - Base (R1): 47kOhms