PBSS4420D-QX
PBSS4420D-QX Nexperia USA Inc.
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: TRANS NPN 20V 4A 6-TSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: NPN
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 420mV @ 600mA, 6A
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 300 @ 1A, 2V
Frequency - Transition: 100MHz
Supplier Device Package: 6-TSOP
Current - Collector (Ic) (Max): 4 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 20 V
Power - Max: 360 mW
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRANS NPN 20V 4A 6-TSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74, SOT-457, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: NPN, Operating Temperature: 150°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 420mV @ 600mA, 6A, Current - Collector Cutoff (Max): 100nA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 300 @ 1A, 2V, Frequency - Transition: 100MHz, Supplier Device Package: 6-TSOP, Current - Collector (Ic) (Max): 4 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 20 V, Power - Max: 360 mW.
Інші пропозиції PBSS4420D-QX
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PBSS4420D-QX PBSS4420D-QX Виробник : Nexperia Bipolar Transistors - BJT SOT457 20V 4A NPN BJT