Продукція > PICKER COMPONENTS > PC113-2C-C1-120A-X
PC113-2C-C1-120A-X
PC113-2C-C1-120A-X Picker Components
Relay-PC113.pdf
Виробник: Picker Components
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 120V
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Solder Lug
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 26.4 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 3000VA, 336W
на замовлення 496 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 120V, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Solder Lug, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 26.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 3000VA, 336W.