PC740-3C-C1-220A CIT Relay & Switch
PC740.pdf
Виробник: CIT Relay & Switch
PC740-3C-C1-220A
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 40A 220V, Packaging: Bag, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 220VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 70°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 78 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: 3PDT (3 Form C), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 66 VAC, Must Operate Voltage: 192 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 15 ms, Coil Insulation: Class B.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PC740-3C-C1-220A Виробник : CIT Relay & Switch PC740.pdf PC740-3C-C1-220A
на замовлення 4 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
PC740-3C-C1-220A PC740-3C-C1-220A Виробник : Picker Components PC740.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 40A 220V
Packaging: Bag
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 220VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 78 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: 3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 66 VAC
Must Operate Voltage: 192 VAC