Продукція > PICKER COMPONENTS > PC792A-1C-C2-24C-N-X
PC792A-1C-C2-24C-N-X
PC792A-1C-C2-24C-N-X Picker Components
Relay-PC792A.pdf
Виробник: Picker Components
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V
Packaging: Bag
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 66.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 75VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 15.6 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 2 ms
Part Status: Active
на замовлення 135 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V, Packaging: Bag, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 66.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 75VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 15.6 VDC, Operate Time: 7 ms, Release Time: 2 ms, Part Status: Active.