PCD-40-1050B
PCD-40-1050B MEAN WELL USA Inc.
PCD-40-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRVR CC AC/DC 22-38V 1.05A
Packaging: Bulk
Features: OTP, SCP
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 22 ~ 38V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Dimming: Triac
Voltage - Input (Min): 180VAC
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 135 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DRVR CC AC/DC 22-38V 1.05A, Packaging: Box, Features: OTP, SCP, Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm), Voltage - Output: 22 ~ 38V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 295VAC, Approval Agency: CB, CE, ENEC, Ratings: IP42, Efficiency: 86%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.05A, Dimming: Triac, Voltage - Input (Min): 180VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PCD-40-1050B PCD-40-1050B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PCD-40-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 22-38V 1.05A
Packaging: Box
Features: OTP, SCP
Voltage - Output: 22 ~ 38V
Type: Constant Current
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Dimming: Triac
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
на замовлення 7 шт:
Кількість Ціна
PCD-40-1050B PCD-40-1050B Виробник : MEAN WELL PCD-40-spec.pdf LED Power Supplies 39.9W 22-38V 1050mA CC Dimmable LED PS
на замовлення 19 шт:
PCD-40-1050B PCD-40-1050B Виробник : MEAN WELL 3965062.pdf Description: MEAN WELL - PCD-40-1050B - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 39.9 W, 38 V, 1.05 A, Konstantstrom, 180 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 38V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.05A
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 180VAC
Produktpalette: PCD-40 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 39.9W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
PCD-40-1050B PCD-40-1050B Виробник : Mean-Well USA, Inc. pcd-40-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 39.9W Single 4-Pin
на замовлення 183 шт:
Мінімальне замовлення: 7
на замовлення 27 шт:
PCD-40-1050B PCD-40-1050B Виробник : MEAN WELL PCD-40-SPEC.pdf AC/DC, 39.9W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 1050mA/22...38V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+50 С, AC phase-cut dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PCD-40-1050B PCD-40-1050B Виробник : MEAN WELL PCD-40-SPEC.pdf AC/DC, 39.9W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 1050mA/22...38V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+50 С, AC phase-cut dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт