PCD-40-500B
PCD-40-500B MEAN WELL USA Inc.
PCD-40-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRVR CC AC/DC 45-80V 500MA
Features: OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 45 ~ 80V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 500mA
Dimming: Triac
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: LED DRVR CC AC/DC 45-80V 500MA, Features: OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm), Voltage - Output: 45 ~ 80V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 295VAC, Approval Agency: CB, CE, ENEC, Ratings: IP42, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 500mA, Dimming: Triac, Voltage - Input (Min): 180VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PCD-40-500B PCD-40-500B Виробник : MEAN WELL 3965062.pdf Description: MEAN WELL - PCD-40-500B - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 40 W, 80 V, 500 mA, Konstantstrom, 180 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 80V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 500mA
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 180VAC
Ausgangsleistung, max.: 40W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 20 шт:
Кількість Ціна
PCD-40-500B PCD-40-500B Виробник : Mean-Well USA, Inc. pcd-40-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 40W Single 4-Pin
на замовлення 8 шт:
Мінімальне замовлення: 7
PCD-40-500B PCD-40-500B Виробник : MEAN WELL PCD-40-SPEC.pdf AC/DC, 40W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 500mA/45...80V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+50 С, AC phase-cut dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PCD-40-500B PCD-40-500B Виробник : MEAN WELL PCD-40-SPEC.pdf AC/DC, 40W, Вхід: 180-295VAC, Вихід: 500mA/45...80V, розміри 128x60x31.5 мм, -30...+50 С, AC phase-cut dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PCD-40-500B PCD-40-500B Виробник : MEAN WELL PCD-40-spec.pdf LED Power Supplies 40W 45-80V 500mA CC Dimmable LED PS