Продукція > MEAN WELL > PCD-60-1750B
PCD-60-1750B
PCD-60-1750B MEAN WELL
PCD-60-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 59.5W; 20÷34VDC; 1750mA; 180÷295VAC
Additional functions: active PFC; triac dimming function
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Application: LED
Operating modes: constant current
IP rating: IP42
Kind of power supply: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Operating temperature: -30...45°C
Body dimensions: 128x60x31.5mm
Number of outputs: 1
Output current: 1.75A
Output voltage: 20...34V DC
Power: 59.5W
Efficiency: 85%
Supply voltage: 180...295V AC
Manufacturer series: PCD-60
на замовлення 18 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 59.5W; 20÷34VDC; 1750mA; 180÷295VAC, Additional functions: active PFC; triac dimming function, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Application: LED, Operating modes: constant current, IP rating: IP42, Kind of power supply: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: wires, Operating temperature: -30...45°C, Body dimensions: 128x60x31.5mm, Number of outputs: 1, Output current: 1.75A, Output voltage: 20...34V DC, Power: 59.5W, Efficiency: 85%, Supply voltage: 180...295V AC, Manufacturer series: PCD-60.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PCD-60-1750B PCD-60-1750B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PCD-60-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 20-34V 1.75A
Features: OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 20 ~ 34V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 45°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 85%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.75A
Dimming: Triac
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PCD-60-1750B PCD-60-1750B Виробник : MEAN WELL PCD-60-spec.pdf LED Power Supplies 59.5W 20-34V 1750mA CC Dimmable LED PS
на замовлення 6 шт:
PCD-60-1750B PCD-60-1750B Виробник : MEAN WELL 3965063.pdf Description: MEAN WELL - PCD-60-1750B - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 59.5 W, 34 V, 1.75 A, Konstantstrom, 180 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 34V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.75A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 180VAC
Produktpalette: PCD-60 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 59.5W