Продукція > MEAN WELL > PCD-60-2000B
PCD-60-2000B
PCD-60-2000B MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf PCD-60-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 60W; 18÷30VDC; 2000mA; 180÷295VAC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 60W
Output voltage: 18...30V DC
Output current: 2A
Supply voltage: 180...295V AC
IP rating: IP42
Body dimensions: 128x60x31.5mm
Manufacturer series: PCD-60
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...45°C
Electrical connection: wires
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC; triac dimming function
Efficiency: 85%
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 60W; 18÷30VDC; 2000mA; 180÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 60W, Output voltage: 18...30V DC, Output current: 2A, Supply voltage: 180...295V AC, IP rating: IP42, Body dimensions: 128x60x31.5mm, Manufacturer series: PCD-60, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...45°C, Electrical connection: wires, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; triac dimming function, Efficiency: 85%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PCD-60-2000B PCD-60-2000B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PCD-60-spec.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 18-30V 2A
Features: OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 18 ~ 30V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 45°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 85%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2A
Dimming: Triac
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PCD-60-2000B PCD-60-2000B Виробник : MEAN WELL PCD-60-spec.pdf LED Power Supplies 60W 18-30V 2000mA CC Dimmable LED PS