PCD-60-500B
PCD-60-500B MEAN WELL
PCD-60-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - PCD-60-500B - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 54 W, 108 V, 500 mA, Konstantstrom, 180 VAC
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 108V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 500mA
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 180VAC
Produktpalette: PCD-60 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 54W
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 7 шт:
Написати відгук
Description: LED DRVR CC AC/DC 70-108V 500MA, Features: OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm), Voltage - Output: 70 ~ 108V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 45°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 295VAC, Approval Agency: CB, CE, ENEC, Ratings: IP42, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 500mA, Dimming: Triac, Voltage - Input (Min): 180VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 54 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції PCD-60-500B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PCD-60-500B PCD-60-500B Виробник : MEAN WELL USA Inc. PCD-60-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 70-108V 500MA
Features: OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 70 ~ 108V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 45°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, ENEC
Ratings: IP42
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 500mA
Dimming: Triac
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 54 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
PCD-60-500B PCD-60-500B Виробник : MEAN WELL PCD-60-spec.pdf LED Power Supplies 54W 70-108V 500mA CC Dimmable LED PS