PCT10/16CM Nemco
Виробник: Nemco
Description: CAP TANT 10UF 20% 16V 2312
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 2Ohm @ 100kHz
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.102" (2.60mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP TANT 10UF 20% 16V 2312, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 2312 (6032 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 2Ohm @ 100kHz, Manufacturer Size Code: C, Height - Seated (Max): 0.102" (2.60mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 16 V.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PCT10/16CM | Виробник : Nemco Electronics Corporation |
Cap Tant Solid 10uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2 Ohm 125C T/R |