Продукція > ADI TRINAMIC > PD60-4-1160-TMCL
PD60-4-1160-TMCL
PD60-4-1160-TMCL ADI Trinamic
PD-1160_ShortSpec.pdf
Виробник: ADI Trinamic
Stepper Motors PANdrive/ Smart Stepper Motor, 48V, 3.1N
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRINAMIC / ANALOG DEVICES - PD60-4-1160-TMCL - Schrittmotor, Eine Welle, Hybrid, 60 mm, Bipolar, 1.8 °, 3.1 Nm, 2.8 A, tariffCode: 85013100, Schrittmotor: Eine Welle, Hybrid, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Bipolar, Außenlänge: 103mm, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Motorgröße: 60mm, Anzahl der Phasen: Zwei Phasen, Wellendurchmesser: 6.35mm, Nennstrom: 2.8A, Drehmoment, max.: 3.1Nm, Schrittwinkel: 1.8°, euEccn: NLR, Anzahl der Drähte: 4, Länge der Welle: 24mm, Nennspannung, max.: 48VDC, Produktpalette: PANdrive, productTraceability: No, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PD60-4-1160-TMCL PD60-4-1160-TMCL Виробник : Analog Devices Inc./Maxim Integrated PD-1160_ShortSpec.pdf Description: STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 48V
Packaging: Case
Features: Integrated Controller, Flatted Shaft
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Type: Hybrid
Termination Style: Wire Leads with Connector
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 438.99 / 3100
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.945" (24.00mm)
NEMA Frame Size: 24
Current Rating (Amps): 2.8 A
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 911 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PD60-4-1160-TMCL PD60-4-1160-TMCL Виробник : Trinamic PD_1160_hardware_manual-1879278.pdf Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor, 48V, 3.1Nm, NEMA24/60mm, RS485, CAN, USB, TMCL Firmware
на замовлення 4 шт:
PD60-4-1160-TMCL PD60-4-1160-TMCL Виробник : TRINAMIC / ANALOG DEVICES 2623626.pdf Description: TRINAMIC / ANALOG DEVICES - PD60-4-1160-TMCL - Schrittmotor, Eine Welle, Hybrid, 60 mm, Bipolar, 1.8 °, 3.1 Nm, 2.8 A
tariffCode: 85013100
Schrittmotor: Eine Welle, Hybrid
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Bipolar
Außenlänge: 103mm
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Motorgröße: 60mm
Anzahl der Phasen: Zwei Phasen
Wellendurchmesser: 6.35mm
Nennstrom: 2.8A
Drehmoment, max.: 3.1Nm
Schrittwinkel: 1.8°
euEccn: NLR
Anzahl der Drähte: 4
Länge der Welle: 24mm
Nennspannung, max.: 48VDC
Produktpalette: PANdrive
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 9 шт:
PD60-4-1160-TMCL PD60-4-1160-TMCL Виробник : Analog Devices, Inc. pd-1160_hardware_manual_hw1.10_rev1.02.pdf Stepper Motors Hybrid Bipolar Square 48V 2.8A 3.1 1.8° 1Shaft