PD60-4-1260-TMCL
PD60-4-1260-TMCL Analog Devices Inc./Maxim Integrated
PD57_60-x-1260_hardware_manual_V110.pdf
Виробник: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: PANDRIVE NEMA24, 48V, 3.1NM
Packaging: Bulk
Features: Integrated Controller, Flatted Shaft
Voltage - Rated: 6.8VDC
Size / Dimension: Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Type: Hybrid
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads with Connector
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 438.99 / 3100
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.945" (24.00mm)
NEMA Frame Size: 24
Current Rating (Amps): 2.8 A
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: PANDRIVE NEMA24, 48V, 3.1NM, Packaging: Bulk, Features: Integrated Controller, Flatted Shaft, Voltage - Rated: 6.8VDC, Size / Dimension: Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm), Type: Hybrid, Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads with Connector, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 438.99 / 3100, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm), Length - Shaft and Bearing: 0.945" (24.00mm), NEMA Frame Size: 24, Current Rating (Amps): 2.8 A, Steps per Revolution: 200.0.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PD60-4-1260-TMCL PD60-4-1260-TMCL Виробник : Analog Devices / Maxim Integrated PD57_60-x-1260_hardware_manual_V110.pdf Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor, 48V, 3.1
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
PD60-4-1260-TMCL PD60-4-1260-TMCL Виробник : TRINAMIC / ANALOG DEVICES PD57_60-x-1260_hardware_manual_V110.pdf Description: TRINAMIC / ANALOG DEVICES - PD60-4-1260-TMCL - Schrittmotor, Bipolar, 3.1 Nm, 2.8 A
tariffCode: 85371091
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Nennstrom: 2.8A
euEccn: NLR
Drehmoment, max.: 3.1Nm
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Bipolar
usEccn: EAR99
Produktpalette: PANdrive
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 5 шт:
PD60-4-1260-TMCL PD60-4-1260-TMCL Виробник : Analog Devices, Inc. pd-1260_hardware_manual_hw1.10_rev1.31.pdf Stepper Motors Hybrid Bipolar Square 4.17V 2.8A 1.5Ohm 840g.cm² 3.1 1.8° 1Shaft