Продукція > BOURNS INC. > PDB182-E420K-103A
PDB182-E420K-103A
PDB182-E420K-103A Bourns Inc.
PDB18.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 10K OHM 0.06W CARBON LOG
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.06W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Knurled and Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Logarithmic
Rotation: 300°
Number of Gangs: 2
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
на замовлення 1029 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 10K OHM 0.06W CARBON LOG, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.06W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Knurled and Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Logarithmic, Rotation: 300°, Number of Gangs: 2, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PDB182-E420K-103A PDB182-E420K-103A Виробник : Bourns PDB18.pdf Potentiometers 10K DUAL
на замовлення 935 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
PDB182-E420K-103A PDB182-E420K-103A Виробник : Bourns pdb18.pdf Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.06W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31.5 X 17 X 22mm) Solder Lug Panel Mount