PDZ10B-QF
PDZ10B-QF Nexperia USA Inc.
PDZ-B-Q_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 10V 400MW SOD323
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 10 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Grade: Automotive
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 7 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 10V 400MW SOD323, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 10 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Grade: Automotive, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 7 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції PDZ10B-QF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PDZ10B-QF PDZ10B-QF Виробник : Nexperia PDZ-B-Q_SER.pdf Zener Diodes ZENER SOD-323 .4W 10V
товару немає в наявності
PDZ10B-QF PDZ10B-QF Виробник : NEXPERIA PDZ-B-Q_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.4W; 10V; SMD; reel,tape; SOD323; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.4W
Zener voltage: 10V
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Case: SOD323
Semiconductor structure: single diode
Max. load current: 0.2A
Max. forward voltage: 0.9V
Tolerance: ±2%