PDZ18B-QF Nexperia USA Inc.
PDZ-B-Q_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: PDZ18B-Q/SOD323/SOD2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Part Status: Active
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 13 V