PDZ33B-QZ
PDZ33B-QZ Nexperia
pdz-b-q_ser.pdf
Виробник: Nexperia
Diode Zener Single 28.47V 2% 400mW 2-Pin SOD-323 T/R Automotive AEC-Q101
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 33V 400MW SOD323, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 33 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Part Status: Active, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції PDZ33B-QZ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PDZ33B-QZ PDZ33B-QZ Виробник : Nexperia USA Inc. PDZ-B-Q_SER.pdf Description: DIODE ZENER 33V 400MW SOD323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 33 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Part Status: Active
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 25 V
товару немає в наявності
PDZ33B-QZ PDZ33B-QZ Виробник : Nexperia PDZ-B-Q_SER.pdf Zener Diodes PDZ33B-Q/SOD323/SOD2
PDZ33B-QZ PDZ33B-QZ Виробник : NEXPERIA PDZ-B-Q_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.4W; 33V; SMD; reel,tape; SOD323; Ifmax: 200mA
Max. load current: 0.2A
Power dissipation: 0.4W
Max. forward voltage: 0.9V
Tolerance: ±2%
Zener voltage: 33V