PDZ36B-QZ
PDZ36B-QZ Nexperia
pdz-b-q_ser.pdf
Виробник: Nexperia
Diode Zener Single 35.97V 2% 400mW Automotive AEC-Q101 2-Pin SOD-323 T/R
Написати відгук
Description: PDZ36B-Q/SOD323/SOD2, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V, Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 27 V.
Інші пропозиції PDZ36B-QZ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PDZ36B-QZ Виробник : Nexperia USA Inc. PDZ-B-Q_SER.pdf Description: PDZ36B-Q/SOD323/SOD2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 27 V