PDZ6.8B-QF
PDZ6.8B-QF Nexperia
pdz-b-q_ser.pdf
Виробник: Nexperia
Diode Zener Single 6.79V 2% 400mW Automotive AEC-Q101 2-Pin SOD-323 T/R
Написати відгук
Description: PDZ6.8B-Q/SOD323/SOD2, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Grade: Automotive, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 3.5 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції PDZ6.8B-QF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Grade: Automotive
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 3.5 V