PDZ8.2B-QX
PDZ8.2B-QX Nexperia
pdz-b-q_ser.pdf
Виробник: Nexperia
Diode Zener Single 8.19V 2% 400mW Automotive AEC-Q101 2-Pin SOD-323 T/R
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 8.2V 400MW SOD323, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Grade: Automotive, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 5 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції PDZ8.2B-QX
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PDZ8.2B-QX PDZ8.2B-QX Виробник : Nexperia USA Inc. PDZ-B-Q_SER.pdf Description: DIODE ZENER 8.2V 400MW SOD323
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Grade: Automotive
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 5 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
PDZ8.2B-QX PDZ8.2B-QX Виробник : Nexperia PDZ-B-Q_SER.pdf Zener Diodes PDZ8.2B-Q/SOD323/SOD2
PDZ8.2B-QX PDZ8.2B-QX Виробник : NEXPERIA PDZ-B-Q_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.4W; 8.2V; SMD; reel,tape; SOD323; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.4W
Zener voltage: 8.2V
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOD323
Max. load current: 0.2A