PDZ8.2BGWX
PDZ8.2BGWX Nexperia
472335852552313pdz-gw_ser.pdf
Виробник: Nexperia
Diode Zener Single 8.19V 2% 625mW 2-Pin SOD-123 T/R Automotive AEC-Q101
на замовлення 15000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 8.2V 365MW SOD123, Tolerance: ±2.07%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Grade: Automotive, Power - Max: 365 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 5 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PDZ8.2BGWX PDZ8.2BGWX Виробник : Nexperia 472335852552313pdz-gw_ser.pdf Diode Zener Single 8.19V 2% 625mW 2-Pin SOD-123 T/R Automotive AEC-Q101
Кількість Ціна
PDZ8.2BGWX PDZ8.2BGWX Виробник : Nexperia USA Inc. PDZ-GW_SER.pdf Description: DIODE ZENER 8.2V 365MW SOD123
Tolerance: ±2.07%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Grade: Automotive
Power - Max: 365 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 5 V
Qualification: AEC-Q101
Мінімальне замовлення: 27
PDZ8.2BGWX PDZ8.2BGWX Виробник : Nexperia PDZ-GW_SER.pdf Zener Diodes PDZ8.2BGW/SOD123/SOD2
Мінімальне замовлення: 26
Tolerance: ±2.07%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 365 mW
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
PDZ8.2BGWX PDZ8.2BGWX Виробник : NEXPERIA PDZ-GW_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.365W; 8.2V; SMD; reel,tape; SOD123; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.365W
Zener voltage: 8.2V
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOD123
Max. load current: 0.2A