PE-0402CL6N2STT
PE-0402CL6N2STT Pulse Electronics
PE-0402CL6N2STT
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 6.2NH 300MA 300MOHM SM
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 3.9GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.2 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
на замовлення 100000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: FIXED IND 6.2NH 300MA 300MOHM SM, Tolerance: ±0.3nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 300mOhm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 3.9GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Inductance: 6.2 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PE-0402CL6N2STT PE-0402CL6N2STT Виробник : Pulse Electronics PE-0402CL6N2STT Description: FIXED IND 6.2NH 300MA 300MOHM SM
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Inductance: 6.2 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 45
PE-0402CL6N2STT PE-0402CL6N2STT Виробник : Pulse Electronics WC712-2904114.pdf RF Inductors - SMD 0402 6.2nH 300mA DCR=300mOhms RF