Продукція > VISHAY > PE30L0FL103MAB
PE30L0FL103MAB
PE30L0FL103MAB VISHAY
pe30.pdf
Виробник: VISHAY
Category: Cermet single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 10kΩ; 3W; ±20%; 6mm; linear; 25mm
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 10kΩ
Power: 3W
Mounting: on panel
Tolerance: ±20%
Temperature coefficient: 150ppm/°C
Characteristics: linear
Track material: cermet
Mechanical rotation angle: 300 ±5°
Electrical rotation angle: 270 ±10°
IP rating: IP67
Operating temperature: -55...125°C
Operating voltage: 300V
Potentiometer features: for industrial use; for military use
Shaft surface: smooth
Shaft diameter: 6mm
Thread length: 12mm
Shaft length: 25mm
Min. insulation resistance: 1TΩ
Leads: for soldering
на замовлення 102 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - PE30L0FL103MAB - CERMET POTENTIOMETER, 10KOHM 20% 3W, tariffCode: 85334010, Produkthöhe: -, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: -, Anzahl der Umdrehungen: 1Umdrehung(en), Widerstandstechnologie: Cermet, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Potentiometermontage: Panel Mount, Nennleistung: 3W, Einstellungsart: Screwdriver Slot, Bahnwiderstand: 10kohm, Widerstandsverlauf: Linear, usEccn: EAR99, Anzahl der Einbaustellen: 1, Wellendurchmesser: 6mm, Netzsteckertyp: 3W, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 20%, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C, Produktlänge: 45mm, euEccn: NLR, Potentiometer: -, Länge der Welle: 25mm, Produktpalette: PE30 Series, productTraceability: No, Potentiometeranschlüsse: Solder Lug, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: -, directShipCharge: 25.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PE30L0FL103MAB PE30L0FL103MAB Виробник : Vishay pe30.pdf Res Cermet POT 10K Ohm 20% 3W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (19.7 X 38mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
PE30L0FL103MAB PE30L0FL103MAB Виробник : Vishay / Sfernice pe30.pdf Potentiometers 3watts 10Kohms 20% 25mm slotted
на замовлення 66 шт:
PE30L0FL103MAB PE30L0FL103MAB Виробник : Vishay Sfernice pe30.pdf Description: POT 10K OHM 3W CERMET LINEAR
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 3W
Tolerance: ±20%
Features: Sealed
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: M10 x 0.75
Actuator Length: 0.984" (25.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Cermet
Taper: Linear
Rotation: 300°
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
на замовлення 11 шт:
на замовлення 50 шт:
Мінімальне замовлення: 20
PE30L0FL103MAB PE30L0FL103MAB Виробник : VISHAY VISH-S-A0010299670-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - PE30L0FL103MAB - CERMET POTENTIOMETER, 10KOHM 20% 3W
tariffCode: 85334010
Produkthöhe: -
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: -
Anzahl der Umdrehungen: 1Umdrehung(en)
Widerstandstechnologie: Cermet
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Potentiometermontage: Panel Mount
Nennleistung: 3W
Einstellungsart: Screwdriver Slot
Bahnwiderstand: 10kohm
Widerstandsverlauf: Linear
usEccn: EAR99
Anzahl der Einbaustellen: 1
Wellendurchmesser: 6mm
Netzsteckertyp: 3W
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: ± 20%
Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C
Produktlänge: 45mm
euEccn: NLR
Potentiometer: -
Länge der Welle: 25mm
Produktpalette: PE30 Series
productTraceability: No
Potentiometeranschlüsse: Solder Lug
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: -
directShipCharge: 25
на замовлення 18 шт:
товару немає в наявності