PEC10SBAN
PEC10SBAN Sullins Connector Solutions
C10436.pdf
Виробник: Sullins Connector Solutions
Description: CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Breakaway
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.100" (2.54mm)
Insulation Height: 0.140" (3.56mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
на замовлення 4431 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Breakaway, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 10, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.100" (2.54mm), Insulation Height: 0.140" (3.56mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
Інші пропозиції PEC10SBAN
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PEC10SBAN Виробник : Sullins Connector Solutions C10436.pdf Description: CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded