PESD5V5C1BLYL
PESD5V5C1BLYL Nexperia USA Inc.
PESD5V5C1BL.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: TVS DIODE 5.5VWM 5.4VC DFN10062
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-882
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA)
Applications: HDMI, Telecom, USB
Capacitance @ Frequency: 0.25pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.5V (Max)
Supplier Device Package: DFN1006-2
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 5.4V (Typ)
Power Line Protection: No
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TVS DIODE 5.5VWM 5.4VC DFN10062, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-882, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA), Applications: HDMI, Telecom, USB, Capacitance @ Frequency: 0.25pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.5V (Max), Supplier Device Package: DFN1006-2, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 5.4V (Typ), Power Line Protection: No.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-882
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 16
PESD5V5C1BLYL PESD5V5C1BLYL Виробник : NEXPERIA 3988443.pdf Description: NEXPERIA - PESD5V5C1BLYL - ESD-Schutzbaustein, 5.4 V, DFN1006, 2 Pin(s), 5.5 V
tariffCode: 85363010
Bauform - Diode: DFN1006
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: -
euEccn: NLR
Begrenzungsspannung Vc, max.: 5.4V
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -
Betriebsspannung: 5.5V
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 137 шт:
Мінімальне замовлення: 27
PESD5V5C1BLYL PESD5V5C1BLYL Виробник : Nexperia PESD5V5C1BL.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SOD882 5.5V BID ESD PROTECT
на замовлення 224 шт:
Мінімальне замовлення: 10
tariffCode: 85363010
Bauform - Diode: DFN1006
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: -
euEccn: NLR
Betriebsspannung: 5.5V
Anzahl der Pins: 2Pin(s)