Продукція > ELITE > PF2A102MNN1836
PF2A102MNN1836
PF2A102MNN1836 Elite
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1000uF; 100VDC; Ø18x35.5mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 100V DC
Body dimensions: Ø18x35.5mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: PF
Height: 35.5mm
Diameter: 18mm
на замовлення 3516 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.469 A @ 100 kHz.
Інші пропозиції PF2A102MNN1836
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PF2A102MNN1836 PF2A102MNN1836 Виробник : Chinsan (Elite) PF%20Series.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.469 A @ 100 kHz