Продукція > BEL > PFS1200-12-054RD
PFS1200-12-054RD
PFS1200-12-054RD BEL
ds-bps-pfs1200-series-dc-dc.pdf
Виробник: BEL
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 1.2kW; Uin: 90÷264VAC; Iout: 100A; rack; OUT: 1; IT
Type of converter: DC/DC
Power: 1.2kW
Input voltage: 90...264V AC
Output voltage: 12V
Output current: 100A
Mounting: rack
Body dimensions: 236x54.5x40mm
Efficiency: 94%
Insulation voltage: 1.5kV
Number of outputs: 1
Application: IT
Conform to the norm: CE
на замовлення 17 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC/DC CONVERTER 12V 1200W, Power (Watts): 1200W, Packaging: Box, Size / Dimension: 9.28" L x 2.15" W x 1.57" H (235.7mm x 54.5mm x 40.0mm), Mounting Type: Rack Mount, Type: Front End, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): -72V, Approval Agency: CE, Efficiency: 94%, Current - Output (Max): 100A, Voltage - Input (Min): -40V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1; 62368-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PFS1200-12-054RD PFS1200-12-054RD Виробник : Bel Power Solutions ds-bps-pfs1200-series-dc-dc.pdf DC/DC Power Supply Single-OUT 12V 100A 1200W
на замовлення 17 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: PFS1200 Series
SVHC: To Be Advised
на замовлення 14 шт:
товару немає в наявності
PFS1200-12-054RD PFS1200-12-054RD Виробник : Bel Power Solutions ds-bps-pfs1200-series-dc-dc.pdf Description: DC/DC CONVERTER 12V 1200W
Power (Watts): 1200W
Packaging: Box
Size / Dimension: 9.28" L x 2.15" W x 1.57" H (235.7mm x 54.5mm x 40.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Type: Front End
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): -72V
Approval Agency: CE
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 100A
Voltage - Input (Min): -40V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1; 62368-1
товару немає в наявності
PFS1200-12-054RD PFS1200-12-054RD Виробник : Bel Power Solutions ds_bps_pfs1200_series_dc_dc-3580787.pdf Rack Mount Power Supplies POWER SUPPLY;PFS1200-12-054RD;DC-DC;40to72VDC;12V;100A;1200W;CASSETTE;228x54.5x40mm;34W/IN;FAN COOLING;POWER MODULE;