Продукція > TDK-LAMBDA > PH1200A280-24
PH1200A280-24
PH1200A280-24 TDK-LAMBDA
ph1200a280_e.pdf
Виробник: TDK-LAMBDA
Description: TDK-LAMBDA - PH1200A280-24 - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE & Industrie, Full-Brick, DIP, 1.2 kW, 1 Ausgang, 24 V
tariffCode: 85044095
DC-Eingangsspannung, min.: 200V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: Y-EX
Höhe: 12.7mm
Nominelle DC-Eingangsspannung: 280V
Tiefe: 116.8mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Breite: 61mm
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Fest
Isolationsspannung: -
DC-Eingangsspannung, max.: 425V
euEccn: NLR
DC/DC-Wandler: Full-Brick, DIP
Ausgangsregelung: -
Produktpalette: PH-A Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 50A
Eingangsverhältnis: -
Anwendungen für das Netzteil: ITE & Industrie
Ausgangsleistung, max.: 1.2kW
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK-LAMBDA - PH1200A280-24 - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE & Industrie, Full-Brick, DIP, 1.2 kW, 1 Ausgang, 24 V, tariffCode: 85044095, DC-Eingangsspannung, min.: 200V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: Y-EX, Höhe: 12.7mm, Nominelle DC-Eingangsspannung: 280V, Tiefe: 116.8mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Breite: 61mm, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, Isolationsspannung: -, DC-Eingangsspannung, max.: 425V, euEccn: NLR, DC/DC-Wandler: Full-Brick, DIP, Ausgangsregelung: -, Produktpalette: PH-A Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 50A, Eingangsverhältnis: -, Anwendungen für das Netzteil: ITE & Industrie, Ausgangsleistung, max.: 1.2kW, SVHC: No SVHC (15-Jan-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PH1200A280-24 Виробник : TDK ph1200a280_e.pdf 1200W, DC-DC Converters
на замовлення 2 шт:
Кількість Ціна
PH1200A280-24 PH1200A280-24 Виробник : TDK-Lambda ph1200a280_e.pdf Description: DC DC CONVERTER 24V 1200W
Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Tray
Package / Case: Full Brick
Size / Dimension: 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 425V
Approval Agency: CE, UKCA
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 50A
Supplier Device Package: Full Brick
Voltage - Input (Min): 200V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 1.2 kW
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
товару немає в наявності
PH1200A280-24 PH1200A280-24 Виробник : TDK-Lambda ph1200a280_e.pdf DC/DC Converters - Through Hole 1200W 24V 50A
товару немає в наявності
PH1200A280-24 Виробник : TDK-LAMBDA ph1200a280_e.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 1.2kW; Uin: 200÷425VDC; Uout: 24VDC; Iout: 50A; DIP
Type of converter: DC/DC
Power: 1.2kW
Input voltage: 200...425V DC
Output voltage: 24V DC
Output current: 50A
Case: DIP
Mounting: PCB
Manufacturer series: PH1200A280
Body dimensions: 117x61x12.7mm
Efficiency: 94%
Operating temperature: -40...100°C
Insulation voltage: 3kV