Продукція > SUPERIOR TECH > PHCD-SS020G1CBOLE-B346
PHCD-SS020G1CBOLE-B346
PHCD-SS020G1CBOLE-B346 SUPERIOR TECH
PHCD-SSzzzG1CBOLE-B346_Drawing.pdf
Виробник: SUPERIOR TECH
Description: MALE HEADER VERTICAL 20POS SMD G
Features: Pick and Place
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.079" (2.00mm)
Insulation Height: 0.039" (1.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.064" (1.62mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating: 0.079" (2.00mm)
на замовлення 9000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MALE HEADER VERTICAL 20POS SMD G, Features: Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 20, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.079" (2.00mm), Insulation Height: 0.039" (1.00mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.064" (1.62mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Length - Mating: 0.079" (2.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PHCD-SS020G1CBOLE-B346 PHCD-SS020G1CBOLE-B346 Виробник : SUPERIOR TECH PHCD-SSzzzG1CBOLE-B346_Drawing.pdf Description: MALE HEADER VERTICAL 20POS SMD G
Features: Pick and Place
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded