Продукція > SUPERIOR TECH > PHDD-HS010G1ABONP-B078
PHDD-HS010G1ABONP-B078
PHDD-HS010G1ABONP-B078 SUPERIOR TECH
PHDD-HSzzzG1ABONP-B078_Drawing.pdf
Виробник: SUPERIOR TECH
Description: MALE HEADER HORIZONTAL SMD 10POS
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm)
Insulation Height: 0.157" (4.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.042" (1.07mm)
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.126" (3.20mm)
на замовлення 8500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 850
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MALE HEADER HORIZONTAL SMD 10POS, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm), Insulation Height: 0.157" (4.00mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.042" (1.07mm), Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.126" (3.20mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PHDD-HS010G1ABONP-B078 PHDD-HS010G1ABONP-B078 Виробник : SUPERIOR TECH PHDD-HSzzzG1ABONP-B078_Drawing.pdf Description: MALE HEADER HORIZONTAL SMD 10POS
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 2A
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded