Продукція > SUPERIOR TECH > PHDD-SS010G1ABOGE-B005
PHDD-SS010G1ABOGE-B005
PHDD-SS010G1ABOGE-B005 SUPERIOR TECH
PHDD-SSzzzG1ABOGE-B005_Drawing.pdf
Виробник: SUPERIOR TECH
Description: MALE HEADER VERTICAL SMD 10POS G
Features: Pick and Place
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.157" (4.00mm)
Insulation Height: 0.079" (2.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.083" (2.10mm)
Insulation Material: Plastic, Halogen Free
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)
на замовлення 1300 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 650
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MALE HEADER VERTICAL SMD 10POS G, Features: Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.157" (4.00mm), Insulation Height: 0.079" (2.00mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.083" (2.10mm), Insulation Material: Plastic, Halogen Free, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PHDD-SS010G1ABOGE-B005 PHDD-SS010G1ABOGE-B005 Виробник : SUPERIOR TECH PHDD-SSzzzG1ABOGE-B005_Drawing.pdf Description: MALE HEADER VERTICAL SMD 10POS G
Features: Pick and Place
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded