PHPT610035PKX
PHPT610035PKX Nexperia USA Inc.
PHPT610035PK.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: TRANS 2PNP 100V 3A LFPAK56D
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-1205, 8-LFPAK56
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 2 PNP (Dual)
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Power - Max: 1.25W
Current - Collector (Ic) (Max): 3A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 100V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 360mV @ 200mA, 2A
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 150 @ 500mA, 10V
Frequency - Transition: 125MHz
Supplier Device Package: LFPAK56D
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 9000 шт:
Написати відгук
Description: NEXPERIA - PHPT610035PKX - Bipolares Transistor-Array, Zweifach pnp, 100 V, 3 A, tariffCode: 85412900, DC-Stromverstärkung hFE, NPN, min.: -, Transistormontage: Oberflächenmontage, Übergangsfrequenz, NPN: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: Y, Verlustleistung, PNP: 1.25W, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Kontinuierlicher Kollektorstrom, PNP: 3A, Übergangsfrequenz, PNP: 125MHz, Kollektor-Emitter-Spannung, NPN, max.: -, DC-Stromverstärkung hFE, PNP, min.: 10hFE, euEccn: NLR, Bauform - Transistor: SOT-1205, Anzahl der Pins: 8Pin(s), Produktpalette: -, Verlustleistung, NPN: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Wandlerpolarität: Zweifach pnp, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Kollektor-Emitter-Spannung, PNP, max.: 100V, Kontinuierlicher Kollektorstrom, NPN: -, SVHC: Lead (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PHPT610035PKX PHPT610035PKX Виробник : Nexperia 927584785387734phpt610035pk.pdf Trans GP BJT PNP 100V 3A 25000mW 8-Pin LFPAK-D T/R Automotive AEC-Q101
Кількість Ціна
PHPT610035PKX PHPT610035PKX Виробник : NEXPERIA NEXP-S-A0003107913-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: NEXPERIA - PHPT610035PKX - Bipolares Transistor-Array, Zweifach pnp, 100 V, 3 A
tariffCode: 85412900
DC-Stromverstärkung hFE, NPN, min.: -
Transistormontage: Oberflächenmontage
Übergangsfrequenz, NPN: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: N
Verlustleistung, PNP: 1.25W
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Kontinuierlicher Kollektorstrom, PNP: 3A
Übergangsfrequenz, PNP: 125MHz
Kollektor-Emitter-Spannung, NPN, max.: -
DC-Stromverstärkung hFE, PNP, min.: 10hFE
euEccn: NLR
Bauform - Transistor: SOT-1205
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
Produktpalette: -
Verlustleistung, NPN: -
productTraceability: No
Wandlerpolarität: Zweifach pnp
Betriebstemperatur, max.: 175°C
Kollektor-Emitter-Spannung, PNP, max.: 100V
Kontinuierlicher Kollektorstrom, NPN: -
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 100
PHPT610035PKX PHPT610035PKX Виробник : Nexperia PHPT610035PK.pdf Bipolar Transistors - BJT SOT1205 100V 3A PNP/PNP BJT
Мінімальне замовлення: 4
PHPT610035PKX PHPT610035PKX Виробник : Nexperia USA Inc. PHPT610035PK.pdf Description: TRANS 2PNP 100V 3A LFPAK56D
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 2 PNP (Dual)
Power - Max: 1.25W
Frequency - Transition: 125MHz
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Мінімальне замовлення: 4
tariffCode: 85412900
Übergangsfrequenz, NPN: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
Verlustleistung, PNP: 1.25W
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Übergangsfrequenz, PNP: 125MHz
euEccn: NLR
Bauform - Transistor: SOT-1205
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
Produktpalette: -
Verlustleistung, NPN: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Wandlerpolarität: Zweifach pnp
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 6