Продукція > NEXPERIA > PHPT61003PYX
PHPT61003PYX
PHPT61003PYX Nexperia
PHPT61003PY.pdf
Виробник: Nexperia
Bipolar Transistors - BJT SOT669 100V 3A PNP HI PWR BJT
на замовлення 15780 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - PHPT61003PYX - Bipolarer Einzeltransistor (BJT), PNP, 100 V, 3 A, 25 W, SOT-669, Oberflächenmontage, tariffCode: 85412900, Transistormontage: Oberflächenmontage, rohsCompliant: YES, DC-Stromverstärkung (hFE), min.: 10hFE, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 25W, Bauform - Transistor: SOT-669, Dauerkollektorstrom: 3A, Anzahl der Pins: 5Pin(s), Produktpalette: -, Kollektor-Emitter-Spannung, max.: 100V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Wandlerpolarität: PNP, Übergangsfrequenz: 125MHz, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: Lead (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PHPT61003PYX PHPT61003PYX Виробник : Nexperia USA Inc. PHPT61003PY.pdf Description: TRANS PNP 100V 3A LFPAK56 PWRSO8
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 360mV @ 200mA, 2A
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 150 @ 500mA, 10V
Frequency - Transition: 125MHz
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 3 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 100 V
Power - Max: 1.25 W
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
PHPT61003PYX PHPT61003PYX Виробник : NEXPERIA NEXP-S-A0003107955-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: NEXPERIA - PHPT61003PYX - Bipolarer Einzeltransistor (BJT), PNP, 100 V, 3 A, 25 W, SOT-669, Oberflächenmontage
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: YES
DC-Stromverstärkung (hFE), min.: 10hFE
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 25W
Bauform - Transistor: SOT-669
Dauerkollektorstrom: 3A
Anzahl der Pins: 5Pin(s)
Produktpalette: -
Kollektor-Emitter-Spannung, max.: 100V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Wandlerpolarität: PNP
Übergangsfrequenz: 125MHz
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 10
PHPT61003PYX PHPT61003PYX Виробник : Nexperia 803992787472135phpt61003py.pdf Trans GP BJT PNP 100V 3A 25000mW Automotive 5-Pin(4+Tab) LFPAK T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Frequency - Transition: 125MHz
Part Status: Active
Power - Max: 1.25 W