Продукція > RELPOL > PI84-024DC-M41G-MS-2012
PI84-024DC-M41G-MS-2012
PI84-024DC-M41G-MS-2012 RELPOL
e_PI84_GZM80.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 8A; 8A/230VAC; 8A/24VDC; PI84
Manufacturer series: PI84
Leads: screw terminals
Relay variant: Relay set
Operating temperature: -40...85°C
Release time: 3ms
Operate time: 7ms
Body dimensions: 78.1x15.9x66.5mm
Contact resistance: 100mΩ
Max. operating current: 8A
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 230V AC
Rated coil voltage: 24V DC
Switched voltage: max. 300V DC; max. 400V AC
Switching capacity: 2kVA
OEM number: 854910
Contact material: AgNi
на замовлення 1117 шт:
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 8A; 8A/230VAC; 8A/24VDC; PI84, Manufacturer series: PI84, Leads: screw terminals, Contacts configuration: DPDT, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; RM84 relay, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Type of relay: interface, Relay variant: Relay set, Operating temperature: -40...85°C, Release time: 3ms, Operate time: 7ms, Body dimensions: 78.1x15.9x66.5mm, Contact resistance: 100mΩ, Max. operating current: 8A, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 230V AC, Rated coil voltage: 24V DC, Switched voltage: max. 300V DC; max. 400V AC, Switching capacity: 2kVA, OEM number: 854910, Contact material: AgNi.