Продукція > RELPOL > PI84-024DC-M41G-PS-2012-01
PI84-024DC-M41G-PS-2012-01
PI84-024DC-M41G-PS-2012-01 RELPOL
PI84-GZP80_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC; PI84
Manufacturer series: PI84
Operating temperature: -40...70°C
Relay variant: Relay set
Leads: spring clamps
Release time: 3ms
Operate time: 7ms
Body dimensions: 97x15.9x75.8mm
Contact resistance: 100mΩ
Max. operating current: 8A
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Switched voltage: max. 250V AC; max. 300V DC
Switching capacity: 2kVA
Rated coil voltage: 24V DC
Contacts configuration: DPDT
OEM number: 864990
Contact material: AgNi
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; RM84 relay
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Type of relay: interface
Electrical connection: Push-in
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC; PI84, Manufacturer series: PI84, Operating temperature: -40...70°C, Relay variant: Relay set, Leads: spring clamps, Release time: 3ms, Operate time: 7ms, Body dimensions: 97x15.9x75.8mm, Contact resistance: 100mΩ, Max. operating current: 8A, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Switched voltage: max. 250V AC; max. 300V DC, Switching capacity: 2kVA, Rated coil voltage: 24V DC, Contacts configuration: DPDT, OEM number: 864990, Contact material: AgNi, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; RM84 relay, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Type of relay: interface, Electrical connection: Push-in.