Продукція > RELPOL S.A. > PI84-024DC-M41G-PS-2012
PI84-024DC-M41G-PS-2012
PI84-024DC-M41G-PS-2012 RELPOL S.A.
376803_e_PI84withsocketPush-inGZP80.pdf
Виробник: RELPOL S.A.
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40° ~ 70°C
Termination Style: Spring Terminal
Approval Agency: CSA, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 300VDC - Max
Operate Time: 7 ms
Release Time: 3 ms
Load - Max Switching: 2000VA
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC; PI84, Manufacturer series: PI84, Operating temperature: -40...70°C, Relay variant: Relay set, Leads: spring clamps, Release time: 3ms, Operate time: 7ms, Body dimensions: 97x15.9x75.8mm, Contact resistance: 100mΩ, Max. operating current: 8A, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Switched voltage: max. 250V AC; max. 300V DC, Switching capacity: 2kVA, Rated coil voltage: 24V DC, Contacts configuration: DPDT, OEM number: 864833, Contact material: AgNi, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; RM84 relay, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Type of relay: interface, Electrical connection: Push-in.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC; PI84
Manufacturer series: PI84
Relay variant: Relay set
Leads: spring clamps
Release time: 3ms
Operate time: 7ms
Body dimensions: 97x15.9x75.8mm
Contact resistance: 100mΩ
Max. operating current: 8A
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Switched voltage: max. 250V AC; max. 300V DC
Switching capacity: 2kVA
Rated coil voltage: 24V DC