Продукція > RELPOL > PI84-024DC-M41G-TS-3012
PI84-024DC-M41G-TS-3012 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC; PI84
Manufacturer series: PI84
Mounting: for DIN rail mounting
Related items: GZT80
Type of relay: interface
IP rating: IP20
Relay variant: Relay set
Operating temperature: -40...85°C
Release time: 3ms
Operate time: 7ms
Body dimensions: 80x15.6x67mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 480mW
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Contact current max.: 8A
Current rating: 8A
Coil voltage min.: 16.8V DC
Rated coil voltage: 24V DC
Coil voltage max.: 61.2V DC
Switched voltage: max. 300V AC
Coil resistance: 1.44kΩ
Contacts configuration: DPDT
Contact material: AgSnO2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPDT; Ucoil: 24VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC; PI84, Manufacturer series: PI84, Mounting: for DIN rail mounting, Related items: GZT80, Type of relay: interface, IP rating: IP20, Relay variant: Relay set, Operating temperature: -40...85°C, Release time: 3ms, Operate time: 7ms, Body dimensions: 80x15.6x67mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 480mW, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Contact current max.: 8A, Current rating: 8A, Coil voltage min.: 16.8V DC, Rated coil voltage: 24V DC, Coil voltage max.: 61.2V DC, Switched voltage: max. 300V AC, Coil resistance: 1.44kΩ, Contacts configuration: DPDT, Contact material: AgSnO2.