Продукція > RELPOL > PI85-012DC-M41G-MS-2011
PI85-012DC-M41G-MS-2011
PI85-012DC-M41G-MS-2011 RELPOL
e_PI85_GZM80.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; SPDT; Ucoil: 12VDC; 16A; 16A/250VAC; 16A/24VDC
Manufacturer series: PI85
Kit contents: ejector; holder; indication module; label; RM85 relay
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Type of relay: interface
Relay variant: Relay set
Leads: screw terminals
Operating temperature: -40...85°C
Release time: 3ms
Operate time: 7ms
Body dimensions: 78.1x15.9x66.5mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 480mW
Max. operating current: 16A
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Rated coil voltage: 12V DC
Switched voltage: max. 300V DC; max. 400V AC
Contacts configuration: SPDT
OEM number: 854916
Contact material: AgNi
на замовлення 184 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; SPDT; Ucoil: 12VDC; 16A; 16A/250VAC; 16A/24VDC, Manufacturer series: PI85, Kit contents: ejector; holder; indication module; label; RM85 relay, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Type of relay: interface, Relay variant: Relay set, Leads: screw terminals, Operating temperature: -40...85°C, Release time: 3ms, Operate time: 7ms, Body dimensions: 78.1x15.9x66.5mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 480mW, Max. operating current: 16A, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, Rated coil voltage: 12V DC, Switched voltage: max. 300V DC; max. 400V AC, Contacts configuration: SPDT, OEM number: 854916, Contact material: AgNi.